KONTAKT

Informacja turystyczna:

Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej

ul. 3 Maja 45, Hajnówka

tel. 85 682 43 81, fax 85 682 51 41

e-mail: turystyka@powiat.hajnowka.pl

 

Infolinia Turystyczna Polskiej Organizacji Turystycznej

+48 22 278 77 77
801 888 844
dla osób dzwoniących z numerów polskich operatorów
608 599 999 (telefon bezpieczeństwa)

konsultanci obsługują infolinię w języku polskim, angielskim i niemieckim.


 

Subskrybuj

Strona główna

NOC SÓW W NADLEŚNICTWIE BROWSK, 01.04.2017

Zapraszamy na Noc Sów do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Gruszkach w dniu 1 kwietnia 2017 r. Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona!

To ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone nocnym łowczyniom, koordynowane jest przez Ptaki Polskie. Po raz pierwszy Noc Sów współorganizowana jest przez Nadleśnictwo Browsk!

Jeśli chcesz poznać świat sów – nasze krajowe gatunki, dowiedzieć się o metodach ich ochrony oraz badań, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Oprócz części kameralnej, która odbędzie się w sali Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Gruszkach, udamy się także w teren do Puszczy Białowieskiej. Ruszymy wspólnie na nasłuchiwanie sów, podczas pory roku, kiedy większość z tych ptaków jest bardzo aktywna. Jakie gatunki sów uda nam się zaobserwować podczas spaceru, a które usłyszeć? Tego dowiecie się już 1 kwietnia w Gruszkach! Po obserwacjach ornitologicznych zapraszamy na wspólne ognisko. Ramowy program Nocy Sów dostępny jest w załączniku poniżej.

Uczestnikiem Nocy Sów może zostać KAŻDY – niezależnie od wieku, czy poziomu wiedzy przyrodniczej. Na wydarzenie można zapisać się za pomocą formularza dostępnego na stronie. Skontaktuj się z naszym Przewodnikiem, wybierając wydarzenie „Narewka – Noc Sów" i zgłoś swój udział. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu odpowiedniej zgody od rodziców/opiekunów, która dostępna jest tutaj. Z regulaminem Nocy Sów zapoznać się można tutaj. Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Dodatkowo spośród uczestników wydarzenia, którzy do 23 kwietnia 2017 prześlą relację z Nocy Sów na adres magdalena.puczko@ptakipolskie.pl oraz wypełnione oświadczenie zostanie wybranych 10 Zwycięzców, którzy w nagrodę za najciekawsze relacje otrzymają folder o sowach i torby z logiem Wydarzenia.

Gwarantujemy, że ta noc będzie niezapomniana!

UWAGA! Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona!

Załącznik:

Ramowy Program Nocy Sów