Informacja turystyczna:

tel. 85 682 43 81, fax 85 682 51 41

e-mail: turystyka@powiat.hajnowka.pl

Infolinia Turystyczna Polskiej Organizacji Turystycznej

dla osób dzwoniących z numerów polskich operatorów
608 599 999 (telefon bezpieczeństwa)

konsultanci obsługują infolinię w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Noc Sów w Nadleśnictwie Białowieża, 02.04.2017

article_1.jpgJuż po raz drugi Nadleśnictwo Białowieża i Ptaki Polskie zapraszają na Noc Sów - ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom.

Wiosenne powietrze pełne jest ptasich treli, a to dlatego, że właśnie odbywają gody.
Teraz właśnie łatwo je usłyszeć i zobaczyć. Większość z nich, na przykład sikory, zięby, gile, aktywne są za dnia, jednak wieczór i noc należą do sów!

Co wiemy o tych ptakach? Są tajemnicze, opisywane były również w mitologii greckiej i rzymskiej, uważane za symbol mądrości. Dziś wymagają naszej pomocy, dlatego dołącz do nas, i przyjdź
w niedzielę, 2 kwietnia do Ośrodka Edukacji Leśnej „Jagiellońskie" o godzinie 15:00 a dowiesz się jak je chronić!

Przedstawimy gatunki sów, które występują w Polsce, opowiemy o ich zwyczajach i biologii. Przytoczymy metody badań i ochrony tych ptaków, a także obejrzymy film o sowach. Następnie wyjdziemy w teren i będziemy je nasłuchiwać. Może uda się także je zobaczyć? Warto wziąć ze sobą ciepłe ubranie, latarkę i lornetkę.
Na koniec ogrzejemy się przy wspólnym ognisku.

Uczestnikiem Wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków, czy przyrody. Osoby niepełnoletnie chcące uczestniczyć w Nocy Sów muszą przedstawić zgodę rodziców na piśmie.

Zapraszamy wszystkich chętnych! Liczba miejsc ograniczona!
Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia jest wiadomość zwrotna.

Zapisy prowadzi Łukasz Ławrysz e-mail: lukasz.lawrysz@bialystok.lasy.gov.pl, tel. 720 861 220

Zgłoszenie powinno zawierać nazwiska osób chcących wziąć udział w wydarzeniu (w tym dzieci), i adres e-mail, na który wyślemy potwierdzenie zgłoszenia.

Zgłaszać się można także przez stronę www.nocsow.pl wypełniając formularz i  wybierając odpowiednią imprezę z listy.

Zapraszamy!

Załączniki: