Strona główna

WERTEP Festival 2017

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep wyrusza po raz dziewiąty w swoją artystyczną podróż po powiecie hajnowskim i sąsiadujących gminach – by bawić, uczyć i pokazywać piękno teatru, który przecież niejedno ma imię. Bo teatr nie potrzebuje budynku ze sceną, kurtyną i światłami, by mieścić się w ramach definicji tego słowa. Sceną może być ulica, kolorowe światła z powodzeniem zastąpią promienie słońca. Wędrowny – lub, jak kto woli – uliczny teatr to bezkres form, ekspresji, wyrazu…. Kolorowy tabór z artystami z czterech świata stron – bo i z Polski i Francji i Ukrainy, odwiedzi miasteczka i wsie Podlasia, by porwać mieszkańców do magicznego świata teatru, gdzie nic nie jest oczywiste. Repertuar teatralnych form i towarzysząca temu paleta emocji jest tak rozbudowana, że widz odnajdzie w każdym ze spektakli cząstkę osobistych uczuć i przeżyć. Zapraszamy w dniach 28.07-13.08. br. na cykl spotkań ze sztuką!

Katarzyna Miszczuk

Daty i Miejscowości 2017

linia_900
28.07 Stary Dwór / Zalew Siemianówka, gm. Narewka
29.07 Narew / przystań kajakowa nad rzeką Narew
30.07 Bielsk Podlaski / Park Królowej Heleny
03.08 Policzna / świetlica wiejska
04.08 Dubicze Cerkiewne / Zalew Bachmaty
05.08 Orla / Gminny Ośrodek Kultury, Synagoga
06.08 Hajnówka / Hajnowski Dom Kultury
12.08 Kleszczele / Park, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
13.08 Białowieża / Park Pałacowy, Ośrodek Edukacji Przyrodniczej

usta

PROGRAM 2017

linia_900

28.07 (piątek) STARY DWÓR
Miejsce: Zalew Siemianówka, gm. Narewka

15:00 „Historia Czerwonego Kapturka” Teatr Barnaby / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
15:30 „Impresje z baniek mydlanych” Sztuka Tworzenia / PL (cyklicznie do 18:00, plener)
16:00 „Futerko z obłoków”  A3Teatr / PL – spektakl familijny (45 min., plener)
17:00 „Taka Pchła” Teatr Malutki / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
18:00 „Tymoteusz wśród ptaków” Teatr Barnaby / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
19:00 „Scaena” Le Cirque Jafarson / FR (30 min., plener)
19:30 „Monsieur Charlie” Teatr HOM / PL (50 min., plener)
20:30 „Komedianci” Teatr Mimo / PL (60 min., plener)

29.07 (sobota) NAREW
Miejsce: przystań kajakowa nad rzeką Narew

15:00 „Historia Czerwonego Kapturka” Teatr Barnaby / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
15:30 „Impresje z baniek mydlanych” Sztuka Tworzenia / PL (cyklicznie do 18:00, plener)
16:00 „Futerko z obłoków”  A3Teatr / PL – spektakl familijny (45 min., plener)
17:00 „Taka Pchła” Teatr Malutki / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
18.00 „Tymoteusz wśród ptaków” Teatr Barnaby / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
19:00 „Scaena” Le Cirque Jafarson / FR (30 min., plener)
19:30 „Monsieur Charlie” Teatr HOM / PL (50 min., plener)
20:30 „Komedianci” Teatr Mimo / PL (60 min., plener)

30.07 (niedziela) BIELSK PODLASKI
Miejsce: Park Królowej Heleny, „Muszla”

14.00 „Historia Czerwonego Kapturka” Teatr Barnaby / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
14:30 „Impresje z baniek mydlanych” Sztuka Tworzenia / PL (cyklicznie do 18:00, plener)
15.00 „Futerko z obłoków”  A3Teatr / PL – spektakl familijny (45 min., plener)
16.00 „Taka Pchła” Teatr Malutki / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
17.00 „Tymoteusz wśród ptaków” Teatr Barnaby / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
18.00 „Dance Macabre” Deborah Hunt / PR – parada (30 min., plener)
18.30 „Scaena” Le Cirque Jafarson / FR (30 min., plener)
19.00 „Monsieur Charlie” Teatr HOM / PL (50 min., plener)
20.00 „Komedianci” Teatr Mimo / PL (60 min., plener)

3.08 (czwartek) POLICZNA
Miejsce: świetlica wiejska

15.00 „Futerko z obłoków”  A3Teatr / PL – spektakl familijny (45 min., plener) *
16.00 „Jak smakuje sztuka?” – familijny warsztat kulinarny; Animacje familijne *
17.30 „DŁUGI STÓŁ – kultywowanie dziedzictwa i tradycji Podlasia” – konkurs
          „Historie utkane z nici – stare rękodzieło dla przyszłości” – wystawa
19.30 „Dance Macabre” Deborah Hunt / PR – parada (30 min., plener)
20.00 „Mignone” The Theatre Company Mr Pejo’s Wandering Dolls / RU (60 min., plener)

* prezentacje w ramach projektu „Wyspy Kultury – kultura w drodze” realizowanego z programu Kultura – Interwencje, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

4.08 (piątek) DUBICZE CERKIEWNE
Miejsce: Zalew Bachmaty

15.00 „Historia Czerwonego Kapturka” Teatr Barnaby / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
15.30 „Impresje z baniek mydlanych” Sztuka Tworzenia / PL (cyklicznie do 18:00, plener)
16.00 „Taka Pchła” Teatr Malutki / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
17.00 „Tymoteusz wśród ptaków” Teatr Barnaby / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
18.00 „Przejście” Teatr Pian / PL (40 min., plener)
19.00 „Objazdowe Nieme Kino – Bajki” Muzikanty / PL (60 min., plener)
20.00 „Scaena” Le Cirque Jafarson / FR (30 min., plener)
20.30 „Mignone” The Theatre Company Mr Pejo’s Wandering Dolls / RU (60 min., plener)

5.08 (sobota) ORLA
Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury, Synagoga

14.00 „Historia Czerwonego Kapturka” Teatr Barnaby / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
14.30 „Impresje z baniek mydlanych” Sztuka Tworzenia / PL (cyklicznie do 18:00, plener)
15.00 „Taka Pchła” Teatr Malutki / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
16.00 „Tymoteusz wśród ptaków” Teatr Barnaby / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
17.00 „Przejście” Teatr Pian / PL (40 min., plener)
18.00 „Objazdowe Nieme Kino – Bajki” Muzikanty / PL (60 min., plener)
19.00 „Scaena” Le Cirque Jafarson / FR (30 min., plener)
20.00 „Mignone” The Theatre Company Mr Pejo’s Wandering Dolls / RU (60 min., plener)
21.00 „Jeden / Wiele” Karolina Cicha i Elżbieta Rojek / PL – koncert (60 min., synagoga)

6.08 (niedziela) HAJNÓWKA
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

13.00 „Dance Macabre” Deborah Hunt / PR – parada ulicami miasta (60 min., plener)
15.00 „Historia Czerwonego Kapturka” Teatr Barnaby / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
15.30 „Impresje z baniek mydlanych” Sztuka Tworzenia / PL (cyklicznie do 18:00, plener)
16.00 „Taka Pchła” Teatr Malutki / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
17.00 „Tymoteusz wśród ptaków” Teatr Barnaby / PL – spektakl familijny (50 min., plener)
18.00 „Objazdowe Nieme Kino – Bajki” Muzikanty / PL (60 min., plener)
19.00 „Przejście” Teatr Pian / PL (40 min., plener)
20.00 „Scaena” Le Cirque Jafarson / FR (30 min., plener)
21.00 „Mewa” Lwowski Teatr Woskresinnia / UA (60 min., plener)

12.08 (sobota) KLESZCZELE
Miejsce: Park, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

16.00 „Futerko z obłoków”  A3Teatr / PL – spektakl familijny (45 min., plener)
16.30 „Impresje z baniek mydlanych” Sztuka Tworzenia / PL (cyklicznie do 18:00, plener)
17.00 „Gość z planety 326” Teatr Feta / PL – spektakl familijny (45 min., plener)
18.00 „Objazdowe Nieme Kino – Bajki” Muzikanty / PL (60 min., plener)
19.00 „Dance Macabre” Deborah Hunt / PR – parada (30 min., plener)
20.00 „Plan lekcji” A3Teatr / PL (60 min., plener)

13.08 (niedziela) BIAŁOWIEŻA
Miejsce: Park Pałacowy, Ośrodek Edukacji Przyrodniczej

15.00 „Futerko z obłoków”  A3Teatr / PL – spektakl familijny (45 min., plener) *
15.30 „Impresje z baniek mydlanych” Sztuka Tworzenia / PL (cyklicznie do 18:00, plener)
16.00 „Gość z planety 326” Teatr Feta / PL – spektakl familijny (45 min., plener)
17.00 „Punch i Judy” A3Teatr / PL – spektakl familijny (60 min., plener) *
18.00 „Dance Macabre” Deborah Hunt / PR – parada (30 min., plener)
19.00 „Objazdowe Nieme Kino – Bajki” Muzikanty / PL (60 min., plener)
20.00 „Policzono, zważono, rozdzielono” Teatr Feta / PL (45 min., plener)
21.00 „Plan lekcji” A3Teatr / PL (60 min., plener) *

* prezentacje w ramach projektu „Wyspy Kultury – kultura w drodze” realizowanego z programu Kultura – Interwencje, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Więcej o Festiwalu: http://wertepfestival.pl/