We wschodniej części Polski, tuż przy granicy z Białorusią leży Puszcza Białowieska - jeden z najcenniejszych kompleksów leśnych w Europie, ostatni naturalny las niżowy oraz królestwo największego europejskiego ssaka - żubra.
Region Puszczy Białowieskiej jest idealnym miejscem do wypoczynku dla spragnionych spokoju i kontaktu z przyrodą turystów. Dzięki sieci szlaków turystycznych dotrzecie Państwo do najbardziej urokliwych puszczańskich zakątków, a ścieżki edukacyjne pozwolą na poznanie różnych ciekawostek i jej mieszkańców.
    Niecodzienną atrakcję stanowi przejazd kolejką wąskotorową do śródleśnej osady Topiło, gdzie w pięknie położonych stawach można złowić "taaką" rybę, a w ich pobliżu pobawić się przy ognisku, czy po prostu pospacerować.
    Równie interesującymi miejscami do wypoczynku są zbiorniki wodne: Siemianówka, Repczyce i Bachmaty, gdzie można wędkować, uprawiać sporty wodne, a w ich otoczeniu zbierać leśne runo. Doliny rzek Narew i Narewka oferują swoje skarby miłośnikom natury, wędkarzom i ornitologom.
    Niezwykle cenne są walory kulturowe Regionu Puszczy Białowieskiej. W miejscu, gdzie od stuleci żyją obok siebie różne narodowości, wytworzył się specyficzny klimat. Kultura polska, białoruska i ukraińska stworzyły niespotykaną kompozycję. Dawne zwyczaje i święta, a także miejscowy dialekt, są cechami charakterystycznymi dla tego regionu. Religie: katolicka i prawosławna, odegrały ogromną rolę w kształtowaniu dzisiejszej społeczności regionu. Zachwyca miejscowa architektura, zarówno piękne prawosławne świątynie, jak i drewniane domy ozdobione misternymi rzeźbieniami. W wielu z tych domów znajdują się kwatery agroturystyczne, których gospodarze serdecznie przyjmują zmęczonych miejskim zgiełkiem turystów. Urocze przydomowe kwietniki zachęcają do spotkań z przyjaciółmi i spędzenia czasu oddychając upajającym, puszczańskim powietrzem.

W krainie tradycji: Wiosenne obrzędy – równonoc wiosenna. Echa Jarego święta

Wiosenna aura powoli oplata baśniową, puszczańską krainę. Już niedługo gejzer kolorów zachłannie obejmie we władanie kolejne połacie lasów, łąk i dolin rzek Narew i Narewka, nie oszczędzając przy tym maleńkich wsi i mateczek, nieruchomo tkwiących w tej szachownicy krajobrazów – ku uciesze mieszkańców.

NOC SÓW 2017 z Białowieskim Parkiem Narodowym, 01.04.2017

Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody na nocne podsłuchiwanie i poszukiwania sów w lesie. Razem z przewodnikami pójdziemy do niezwykłego lasu, by odkryć jego nocnych mieszkańców.

Region Puszczy Białowieskiej w Norymberdze (Niemcy)

Za sprawą firmy RUNO smak zapach  i symbol regionu -  żubr uczestniczył w targach Biofach w Norymberdze(Niemcy). Każdy, kto uczestniczył w przedsięwzięciu mógł posmakować Puszczy Białowieskiej i zrobić pamiątkowe zdjęcie żuberkowi :)

NOC SÓW W NADLEŚNICTWIE BROWSK, 01.04.2017

Zapraszamy na Noc Sów do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Gruszkach w dniu 1 kwietnia 2017 r. Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona!

Bajka taneczna „Obrazki z wystawy” , 07.04.2017

Dla najmłodszych oraz nieco starszych mamy niecodzienną propozycję.

Chcemy zabrać Was w bajeczno-taneczną podróż wraz z młodymi tancerzami z Opery i

Noc Sów w Nadleśnictwie Białowieża, 02.04.2017

article_1.jpgJuż po raz drugi Nadleśnictwo Białowieża i Ptaki Polskie zapraszają na Noc Sów - ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom.

Promocja książki JERZEGO PLEWY „LADY, LENIEWO, PODRZECZANY’’, 24.03.2017

promocję książki

JERZEGO PLEWY

Wernisaż wystawy DRUGA ODSŁONA BARTOSZA SZPAKOWICZA, 17.03.2017

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce zaprasza na wernisaż wystawy

DRUGA ODSŁONA

BARTOSZA SZPAKOWICZA

Noc Sów w Nadleśnictwie Hajnówka, 31.03.2017

Serdecznie zapraszamy na pierwszą Noc Sów w naszym Nadleśnictwie już 31.03.2017r. o godzinie 18:00.

Region Puszczy Białowieskiej otrzymał wyróżnienie w Konkursie EDEN 2015.

mpr_baner_300-dpi_cmyk-druk.jpg

green velo