Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce informuje i serdecznie zaprasza dzieci z całej Polski do udziału w niezwykłym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę dla autora zorganizowanym z okazji zbliżającego się Festiwalu Literatury dla Dzieci.
Stwórzcie pocztówkę dla hajnowianina Tomasza Samojlika, który jest jednym z autorów goszczących na Festiwalu. Możecie podziękować autorowi za dotychczasowe książki, napisać za co je lubicie, a nawet poprosić o następne. Do wygrania są wspaniałe zestawy książkowe.
Pocztówka powinna mieć format A6 i być wykonana z papieru technicznego, dowolną techniką plastyczną. Musi zawierać ilustracje, wpisanego adresata, krótkie pozdrowienia dla autora oraz oryginalnie przygotowany przez Was znaczek. Przewodnim tematem plastycznym mogą być jego obecne lub przyszłe książki. Starsze dzieci zachęcamy do dołączenia listu, w którym opiszecie, o czym Wasz ulubiony autor powinien napisać swoją kolejną książkę.
Dr Tomasz Samojlik podczas spotkań festiwalowych otrzyma Waszą korespondencję!
Przygotowaną kartkę/kartki (jeśli jest cała grupa dzieci) proszę przesyłać do siedziby Fundacji na adres: Fundacja Czas Dzieci ul. Felicjanek 10/17 31-104 Kraków z dopiskiem "Festiwal Literatury dla Dzieci 2015".
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 8 maja 2015 r.
Pamiętajcie, aby do pocztówki na osobnej kartce dołączyć swoje dane korespondencyjne, aby organizatorzy mogli wysłać Wam nagrody!
Wszelkie informacje odnośnie Festiwalu Literatury dla Dzieci dostępne są pod poniższym adresem http://fldd.pl/2015/
Dodatkowych informacji udziela:
Dawid Wołowicz