Rusza kampania informacyjna - 12 porad na 12 miesięcy

Realizując ustawowy obowiązek wynikający z art. 38 i 42 Ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U.2020, poz. 1076), Starostwo Powiatowe w Hajnówce inicjuje kolejną kampanię informacyjną z zakresu praw konsumenta – 12 porad na 12 miesięcy. W trakcie 2021 r., każdego miesiąca na łamach samorządowej „Gazety Hajnowskiej”, na stronie internetowej oraz Facebook Powiatu Hajnowskiego pojawi się artykuł dot. wybranych zagadnień z zakresu praw konsumenta. Ale to nie wszystko - z myślą o mieszkańcach przygotowaliśmy kalendarz na 2021 o analogicznym tytule, w którym każdy miesiąc opatrzony został poradą prawną.

Porady prawne prezentuje sympatyczny Żubr Żorż autorstwa Pana Tomasza Samojlika. Podpowiadamy jak bezpiecznie zawierać transakcje przez telefon, na co zwracać uwagę przy pożyczce, jak bezpiecznie zaplanować urlop i wiele innych.

Dlaczego kalendarz? Formuła kampanii wynika z braku możliwości bezpośredniego kontaktu, który  skutecznie uniemożliwiła  pandemia COVID-19. Poprzez kalendarz wiedza z zakresu przysługujących konsumentowi praw dotrze do szerszego grona odbiorców.

Publikacja jest bezpłatna, dostępna w siedzibie Starostwa Powiatowego. Zajrzyjcie też na Facebook Powiatu Hajnowskiego - https://www.facebook.com/PowiatHajnowski, przygotowaliśmy dla Was mały konkurs :)

Katarzyna Miszczuk

grafika poglądowa: kalendarze