Pierwsi uczestnicy zakończyli kurs w CIS

Centrum Integracji Społecznej w Hajnówce ma już pierwszych absolwentów. 14 grudnia br. w siedzibie CIS (budynek Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej) odbyła się skromna (ze względu na sytuację epidemiologiczną) uroczystość – z udziałem Starosty Hajnowskiego Andrzeja Skiepko, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Mariusza Iwaniuka oraz reprezentującej Urząd Miasta Hajnówka Pani Joanny Wróbel-Siemiackiej.

Uczestnictwo z zajęciach pozwoliło kursantom wzmocnić kompetencje zawodowe, nabyć nowe umiejętności i wiedzę, ponadto uczestnicy zmierzyli się z najtrudniejszym zadaniem - pracą z samym sobą. Udało się! Kurs zakończony, certyfikaty zawodowe oddane. Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko wraz Kierownikiem CIS Marcinem Bołtrykiem wręczyli Uczestnikom upominki ufundowane przez samorządy: powiatowy i miasto Hajnówka.

Przypominamy o trwającym aktualnie trzecim naborze do CIS. Uczestnikom projektu oferujemy:

Więcej informacji o naborze w artykule (nowe okno): Nabór do Centrum Integracji Społecznej.

Centrum Integracji Społecznej powstało w ramach projektu, którego liderem jest Miasto Łomża, partnerami powiaty: hajnowski, łomżyński, siemiatycki, zambrowski, wysokomazowiecki, koleński i gmina Boćki. Całkowita wartość projektu to ponad 25 mln zł, z czego dofinansowanie w ramach RPO wynosi blisko 20 mln zł. Środki zostaną rozdysponowane na potrzeby tworzenia i funkcjonowania CIS w regionach partnerskich: w ramach realizacji projektu do Powiatu Hajnowskiego trafi ponad 2,5 mln zł. Projekt będzie realizowany do 31.03.2022 r.

Katarzyna Miszczuk

Fot.  (nowe okno): Facebook Centrum Integracji Społecznych

grafika poglądowa: zaświadczenie potwerdzające uczestnictwo w zajęciach