Kulturowy rozkład jazdy na weekend (15- 17.05)

W regionie Puszczy Białowieskiej majówka nadal trwa! Już w ten weekend zapraszamy na szereg wydarzeń kulturalno – artystycznych oraz potężną dawkę sportowych emocji! Przez cały tydzień odbywają się przesłuchania konkursowe oraz wydarzenia towarzyszące w ramach XXXIV Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Udział w koncertach w Soborze św. Trójcy w Hajnówce do doskonała okazja do wsłuchania się w piękno chrześcijańskiej muzyki okraszonej nutą kultury. Echo religijnych pieśni oplata Hajnówkę, niosąc spokojne takty hen w głąb Puszczy– 15.05 o godzinie 20.30 zapraszamy na Koncert Plenerowy „Uczta Folklorystyczna” w Ośrodku Edukacji Leśnej „Jagiellońskie” w Białowieży. Więcej o koncertach towarzyszących Festiwalowi i przesłuchaniach konkursowych w harmonogramie. W drodze na koncert w „Jagiellońskim” proponujemy zajrzeć o godzinie 19.00  do Teremisek. Tutaj, za lisom, borom wkroczymy w niezwykły świat podlaskich obrzędów utrwalonych w prastarych pieśniach wiosennych zwanych ohulkami. Grupy śpiewacze Malinki oraz Południce zapraszają na niezwykłą podróż po stepach podlaskiej tradycji, przesiąkniętych magią i wiarą w mądrość przodków.

16.05 kontynuujemy podróż po ścieżce kultury. W sobotę zapraszamy na Noc Muzeów w Białowieskim Parku Narodowym. Wizyta w Muzeum BPN to nie lada gratka dla miłośników przyrody– wystawa stała zachwyca, poczujemy się tu jak w prawdziwym puszczańskim zagajniku. Poza możliwością zwiedzenia zasobów muzeum, organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji m.in. udział w ciekawych wykładach a także spektakl i projekcję filmu. Wolny czas warto spędzić w towarzystwie urokliwej Puszczy Białowieskiej! Wszystkich aktywnych zapraszamy także do Parku Wodnego w Hajnówce. Od godz. 20:00 bilet indywidualny będzie bez limitu czasu! Wizyta w parku podkreśli sportowy akcent nadchodzącego weekendu– 16.05 ma miejsce Półmaraton Hajnowski, zaś 17.05 w amfiteatrze w Narewce odbędzie się II Piknik Rodzinny – zapraszamy!

Aktywnie spędzone niedzielne popołudnie znajdzie swoją kontynuację w niedzielę (17.05). Tego dnia zapraszamy do Narwi na koncert chóru "Sretienije" z Mińska – jeszcze raz przeżyjmy niezwykłe festiwalowe chwile.

ZAPRASZAMY!

Katarzyna Nikołajuk

 

A żuberki mówią - do regionu zapraszamy, moc atrkacji zapewniamy!