Koncert "Bright Ophidia", "Londyn 70", "Błękitny Nosorożec", 22.09.2017

Hajnowski Dom Kultury serdecznie zaprasza na koncert, który odbędzie się dn. 22.09.2017r (piątek) o godz. 19.00
 


Wstęp 10 zł. Bilety do nabycia w sekretariacie HDK (tel. 85 682 3203)

Wystąpią:

Bright Ophidia

Zespół powstał w 1998 roku w Białymstoku z inicjatywy perkusisty Cezarego Mielko, gitarzysty Mariusza Maciejczuka oraz wokalisty Adama Bogusłowicza. Kilka miesięcy później do wyżej wymienionych dołączył basista Piotr Romaniuk. W grudniu 1998 w Salman Studio zespół zarejestrował demo pt. Bright Ophidia, które zwróciło uwagę lokalnych mediów muzycznych. Pierwsze kompozycje stanowiły wypadkową ówczesnych fascynacji muzyków, a konkretnie zainspirowane były dokonaniami takich wykonawców jak Metallica, Danzig czy Black Sabbath. Materiał został pozytywnie przyjęty, dzięki czemu grupa postanowiła nagrać kolejny, profesjonalnie już brzmiący materiał. W kwietniu tego roku ukazała się międzynarodowa składanka „The Metal Music GlobAlliance Vol2”, na którą trafił kawałek My Lust My Fear. Bright Ophidia to jedyny polski akcent na tej składance, na której znalazło się 18 zespołów z 13 państw.

Obecny skład zespołu to: Adam Bogusłowicz – voc, Przemek Figiel – guit., Cezary Mielko – drums, Mariusz Rusiłowicz – bass, Marek Walczuk – guit.

Londyn 70

Zespół powstał w 1991r i działał prężnie na podlaskiej scenie do roku 1998, w którym zawiesił działalność. Kapela reaktywowała się w połowie 2012r. W tym samym roku zespół debiutuje na FMR Rockowisko Hajnówka, na którym zdobywa nagrodę publiczności. Od rockowiska Londyn 70 zagrał około 30 koncertów, grając w całej Polsce oraz supportując bezpośredniotakie zespoły jak: Farben Lehre, The Analogs, Kryzys & Robert Brylewski, TZN Xenna, Sztywny Pal Azji, Sexbomba.

Obecny skład zespołu: Sebastian Biedź- bas, Wojtek Pisarski- gitara, Zbyszek Łukianiuk-vocal, Łukasz Chaniło– perkusja, Marcin Siebiesiuk –techniczny.

„Błękitny nosorożec”

Zespół powstał na początku lat 90. XX w. Pierwszym znaczącym sukcesem był festiwal w Kielcach w 1993 r, gdzie publiczność przyznała zespołowi nagrodę ,którą była sesja nagraniowa w Warszawskim studio „CCS”. Materiał ten zostaje wydany przez Białostocki „Rock’n’roll” w postaci kasety pt. „A jednak”. Wydarzenie to nasila działalność koncertową zespołu. Błękitny Nosorożec po raz pierwszy występuje w tv w programie ekologicznym „Śmietnik”, gdzie prezentuje utwór pt. „Przyjaciel”. Na początku 1995 r następuje niewielka zmiana w składzie zespołu. Na wiosnę tego samego roku w studio „Salman”, w którym zarejestrowano 6 utworów. Latem w jednym z barów hajnowskich zarejestrowano teledysk pt. „Jak chorągiewka”. W lipcu 1997 r sesja nagraniowa grupy w „RSC-Studio” w Rzeszowie. Efektem czego wydano własnym sumptem kasetę pt. „Jak długo”- 13 utworów. Grupa dużo koncertuje. Między innymi prezentuje się przed kilkudziesięciotysięczną publicznością ” Przystanku Woodstock ’98”. Latem 1999 r. zostaje zrealizowany teledysk pt. „Jak długo”, a jesienią „B.N.” nagrywa materiał na kolejną kasetę, tym razem w studio „Hertz”. Ukazuje się ona w wydawnictwie „OSA” pt. „Piosenki”. Następne 2 lata to kolejne koncerty ( występ w Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Krakowie w 2002 r. Pod koniec roku, zespół rejestruje w zaprzyjaźnionym studio 3 nowe utwory, które wydaje na promocyjnym krążku jako zapowiedź nowej płyty. Grupa nadal koncertuje. W 2011 r. w plebiscycie Kuriera Porannego „Hajnowianin roku 2010” hajnowski zespół otrzymał nagrodę specjalną za całokształt dotychczasowej działalności.

Skład zespołu:
WOJCIA- gitara, ocal, KLAUDI – bas, chórki, RAKOŚ – perkusja, chórki.

plakat